Our Scholars

Caitlin Cheah
Mathematics
Result: A*
Raffles Girls’ Primary School

Chloe Liew
Mathematics
Result: A*
Singapore Chinese Girls’ School

Ayrton Poh Guo Xuan
Mathematics
Result: A*
Nanyang Primary School


Goh Bing Cong
Mathematics
Result: A*
Bukit Panjang Primary School

Carissa Tan
Mathematics
Result: A*
Nanyang Primary School

Lim Ying
Mathematics
Result: A
Singapore Chinese Girls’ School


Gladys Woon
Mathematics
Result: A
Hong Wen School (Primary)

Chai Nian Zhi
Mathematics
Result: A
Clementi Primary School

Goh Bing Hong
Mathematics
Result: A
Bukit Panjang Primary School


Chloe Lai
Mathematics
Result: A
Raffles Girls’ Primary School

Leo Zhen Yu
Mathematics
Result: A
Yangzheng Primary School

Phylicia Yuen
Mathematics
Result: A
Paya Lebar Methodist Girls’ School (Primary)


Kaitlyn Lim Xi Wen
Mathematics
Result: A
Temasek Primary School

Keevan Kanagalingam
Mathematics
Result: A
St Stephen’s School (Primary)

Ayrton Poh Guo Xuan
Science
Result: A*
Nanyang Primary School


Kenneth Lee
Science
Result: A*
Queenstown Primary School

Oscar Wang
Science
Result: A*
Nan Hua Primary School

Chloe Lai
Science
Result: A
Raffles Girls’ Primary School


Phylicia Yuen
Science
Result: A
Paya Lebar Methodist Girls’ School (Primary)

Keevan Kanagalingam
Science
Result: A
St Stephen’s School (Primary)

Yu Xin Yi
Science
Result: A
Temasek Primary School


Ronan Narayanan
Science
Result: A
Stamford Primary School

Oh Ian Yu
Science
Result: A
Kong Hwa School (Primary)

Erica Pook
Mathematics
Result: A*
Singapore Chinese Girls’ School (Primary)


Natalie Ho
Science
Result: A*
Pei Hwa Prebyterian Primary School

Nathan Ong
Mathematics
Result: A*
Nanyang Primary School

Jonathan Au Yeung
Science
Result: A*
Anglo-Chinese School (Junior)


Rachel Pang
Mathematics
Result: A*
Methodist Girls’ School (Primary)

Sienna Ko Eunbin
Mathematics
Result: A*
River Valley Primary School

Eniavan Elangovan
Science
Result: A*
Zhonghua Primary School


Heah Rong Sheng
Mathematics
Result: A*
Pei Hwa Prebyterian Primary School

Yuan Gen Lim
Mathematics
Result: A
Geylang Methodist School (Primary)

Eniavan Elangovan
Mathematics
Result: A
Zhonghua Primary School


Jann Goh
Mathematics
Result: A
Nanyang Primary School

Leticia Koh
Mathematics
Result: A
CHIJ Primary (Toa Payoh)

Loh Yan Xin
Science
Result: A
West View Primary School


Megan Yap
Mathematics
Result: A
Singapore Chinese Girls’School (Primary)

Rachel Pang
Science
Result: A
Methodist Girls’ School (Primary)

Nicholas Wong Jiahao
Mathematics
Result: A*
Maha Bodhi School (Primary)


Stanley Wan Jun Jie
Science
Result: A*
Jurong West Primary School

Braun Liew Chen Hui
Science
Result: A
Catholic High School

David Ruel Rosal
Mathematics
Result: A
St Joseph’s Institution Junior


Elvin Ling
Mathematics
Result: A
Pei Hwa Presbyterian Primary School

Kong Fan Yao
Mathematics
Result: A
Nanyang Primary School

Kymie Leong
Science
Result: A
Singapore Chinese Girls’ School (Primary)


Mike Fan Bo Zhang
Mathematics
Result: A
Catholic High School

Justin Lai
Mathematics
Result: A*
Rosyth School (Primary)

Qawien Bin Hamid
Mathematics
Result: A*
Casuarina Primary School


Alan Lee
Science
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)

Bernice Lim
Mathematics
Result: A
Holy Innocents’ Primary School

Charlene Ong
Mathematics
Result: A
Nan Hua Primary School


Charlene Ong
Science
Result: A
Nan Hua Primary School

Alvin Yik
Mathematics
Result: A*
Anglo-Chinese School (Junior)

Elliot Mok
Mathematics
Result: A*
Anglo-Chinese School (Primary)


Keianna Chia
Mathematics
Result: A*
Methodist Girls’ School

Seraphine Lee
Mathematics
Result: A*
Fairfield Methodist School (Primary)

Tan Wei Mei
Mathematics
Result: A*
Pei Chun Public School


Darius Wong
Mathematics
Result: A
Fairfield Methodist School (Primary)

Elliot Mok
Science
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)

Euclea Tan
Science
Result: A
Nanyang Primary School


Gabriel Foo
Mathematics
Result: A
Anglo-Chinese School (Junior)

Risabelle Rugdee
Mathematics
Result: A
Nanyang Primary School

Tan Roy
Mathematics
Result: A
Ai Tong School


Tan Yun Chao
Mathematics
Result: A
Da Qiao Primary School

Verity Chow Yan Hui
Science
Result: A
CHIJ Primary (Toa Payoh)

Leong Hanson
Science
Result: A
Fairfield Methodist School


Toh Kar-men Chelsea
Mathematics
Result: A
River Valley Primary School

Alvina Yik
Science
Result: A
St Margaret’s Primary School

Erica Pook
Science
Result: A
Singapore Chinese Girls’School (Primary)


Hannah Teo
Science
Result: A
St Margaret’s Primary School

Matthew Teh
Mathematics
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)

Patricia Kristani Boy
Mathematics
Result: A
Raffles Girls’ Primary School


Yuan Gen Lim
Science
Result: A
Geylang Methodist School (Primary)

Christal Lim
Mathematics
Result: A*
Ai Tong Primary School

Braun Liew Chen Hui
Mathematics
Result: A
Catholic High School


Ethan Yong
Mathematics
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)

Insyirah Iman Bte Hafiz
Mathematics
Result: A
Changkat Primary School

Madeline Lau Ying Yi
Mathematics
Result: A
CHIJ-Our Lady of Good Counsel


Nicholas Wong Jiahao
Science
Result: A
Maha Bodhi School (Primary)

Alan Lee
Mathematics
Result: A*
Anglo-Chinese School (Primary)

Brendan Soh
Mathematics
Result: A*
Anglo-Chinese School (Primary)


Brendan Soh
Science
Result: A*
Anglo-Chinese School (Primary)

Ethan Ng
Mathematics
Result: A*
Anglo-Chinese School (Primary)

Ethan Ng
Science
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)


Gabriel Teh
Science
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)

Jadyn Chua
Science
Result: A
Singapore Chinese Girl’s School (Primary)

Alyssa Goh
Science
Result: A*
CHIJ Katong Primary


Euclea Tan
Mathematics
Result: A*
Nanyang Primary School

Jaren Ng
Mathematics
Result: A*
Ai Tong School

Lee Yu Ning
Mathematics
Result: A*
Rosyth School (Primary)


Mok Zheng Liang
Mathematics
Result: A*
Ngee Ann Primary School

Verity Chow Yan Hui
Mathematics
Result: A*
CHIJ Primary (Toa Payoh)

Chow Jie Er Bernice
Mathematics
Result: A
Pei Tong Primary School


Jacqueline Goh
Science
Result: A
River Valley Primary School

Johan Tusin
Mathematics
Result: A
Anglo-Chinese School (Junior)

Josh Jiexi Hardess
Mathematics
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)


Nicole Ong
Mathematics
Result: A
Methodist Girls’ School

Vivienne Neo
Mathematics
Result: A
Townsville Primary School

Lai Mu-En Sydney
Mathematics
Result: A*
St Nicholas Girls’ School


Tan Tzen Ern Ethan
Mathematics
Result: A*
Anglo-Chinese School (Primary)

Isaac Pua
Mathematics
Result: A
Ai Tong Primary School

Teng Jun Jie
Mathematics
Result: A
Jing Shan Primary School


Daryl Chong
Science
Result: A
Tao Nan School (Primary)

Joel Cho
Science
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)

Matthew Teh
Science
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)


Natalie Ho
Mathematics
Result: A
Pei Hwa Prebyterian Primary School

Elvin Ling
Science
Result: A*
Pei Hwa Presbyterian Primary School

Nicole Liew
Mathematics
Result: A*
Singapore Chinese Girls’ School (Primary)


Dominic Ong
Science
Result: A
St Gabriel’s Primary School

Gabrielle Othman
Mathematics
Result: A
Singapore Chinese Girls’ School (Primary)

Karen Nakajima
Mathematics
Result: A
Singapore Chinese Girls’ School (Primary)


Kymie Leong
Mathematics
Result: A
Singapore Chinese Girls’ School (Primary)

Shane Ee
Mathematics
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)

Isabelle Pook
Science
Result: A*
Singapore Chinese Girl’s School (Primary)


Jadyn Chua
Mathematics
Result: A*
Singapore Chinese Girl’s School (Primary)

Jocilia Goetomo
Science
Result: A*
Singapore Chinese Girl’s School (Primary)

Joshua Ler
Mathematics
Result: A*
Anglo-Chinese School (Primary)


Jocilia Goetomo
Mathematics
Result: A
Singapore Chinese Girl’s School (Primary)

Michelle Pang
Mathematics
Result: A
Methodist Girl’s School (Primary)

Michelle Pang
Science
Result: A
Methodist Girl’s School (Primary)


Trishan Sri Ram
Science
Result: A
Anglo-Chinese School (Primary)

Mak Yu Xuan
Mathematics
Result: A*
Maha Bodhi School (Primary)

Priyansh Mitesh Shah
Mathematics
Result: A*
Anglo-Chinese School (Primary)


Tan Roy
Science
Result: A*
Ai Tong School

Alicia The
Science
Result: A
Tanjong Katong Primary School

Ang Yan Soon
Mathematics
Result: A
Townsville Primary School


Clarence Ow
Mathematics
Result: A
Ai Tong Primary School

Daryl Tan
Mathematics
Result: A
Anglo-Chinese School (Junior)

Toh Kar-men Chelsea
Science
Result: A
River Valley Primary School

Koh Xiang Bin
Mathematics
Result: A
Townsville Primary School


Melissa Chua Pei En
Science
Result: A
Tao Nan School (Primary)

Rayyan Ismail
Mathematics
Result: A
Bukit Panjang Primary School

Tan Yu Han
Mathematics
Result: A
CHIJ

Seraphine Lee
Science
Result: A
Fairfield Methodist School (Primary)


Leow Xuan Yee Cheyenne
Mathematics
Result: A*
Mayflower Primary School

Heng Zi Heng Matthias Wesley
Mathematics
Result: A
Maris Stella High Primary

Tan Pinxuan Anne-Joelle
Mathematics
Result: A
Holy Innocents’ Primary School

Gabrielle Goh
Additional Mathematics
Result: A1
Queensway Secondary School

Dylan Yew
Combined Science
Result: A1
St Andrew’s Secondary School

Gabrielle Goh
Elementary Mathematics
Result: A1
Queensway Secondary School


Timothy Low Chuan En
Elementary Mathematics
Result: A1
Victoria School

Gabrielle Goh
Pure Biology
Result: A1
Queensway Secondary School

Lee Hyo Jun
Pure Biology
Result: A1
Anglo-Chinese School (International)


Lee Hyo Jun
Pure Chemistry
Result: A1
Anglo-Chinese School (International)

Lee Hyo Jun
Pure Physics
Result: A1
Anglo-Chinese School (International)

Gerwyn Teo
Additional Mathematics
Result: A2
Bukit Batok Secondary School


Irene Wong
Additional Mathematics
Result: A2
Queensway Secondary School

Lee Yan
Additional Mathematics
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School (Sec)

Trina Ng
Additional Mathematics
Result: A2
Queensway Secondary School


Vivienne Neo
Additional Mathematics
Result: A2
Nan Chiau High School

Breanna Koh
Combined Science
Result: A2
CHIJ St Joseph’s Convent (Sec)

Jonalyn Koh
Combined Science
Result: A2
Zhenghua Secondary School


Matthew Lim
Combined Science
Result: A2
Tanjong Katong Secondary School

Breanna Koh
Elementary Mathematics
Result: A2
CHIJ St Joseph’s Convent (Sec)

Gerwyn Teo
Elementary Mathematics
Result: A2
Bukit Batok Secondary School


Irene Wong
Elementary Mathematics
Result: A2
Queensway Secondary School

Lee Yan
Elementary Mathematics
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School (Sec)

Audrey Chong
Pure Chemistry
Result: A2
Paya Lebar Methodist Girls’ School


Darren Lee
Pure Chemistry
Result: A2
Fairfield Methodist School

Daven Poon
Pure Chemistry
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Gabrielle Goh
Pure Chemistry
Result: A2
Queensway Secondary School


Roy Tan
Pure Chemistry
Result: A2
Ang Mo Kio Secondary

Vivienne Neo
Pure Chemistry
Result: A2
Nan Chiau High School

Darren Lee
Pure Physics
Result: A2
Fairfield Methodist School


Daven Poon
Pure Physics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Gabrielle Goh
Pure Physics
Result: A2
Queensway Secondary School

Bryan Lim Kai Wen
Physics
Result: A1
ACS Barker


Ernest Lee
Physics
Result: A1
Nan Hua High

Xavier Chew
Chemistry
Result: A2
ACS Barker

Benjamin Toh
Physics
Result: A1
ACS Barker


Sean Tan
Chemistry
Result: A1
Nan Hua High

Rayner Tan
Additional Mathematics
Result: A2
Bukit Batok Secondary School

Benjamin Toh
Elementary Mathematics
Result: A1
ACS Barker


Bryan Lim Kai Wen
Chemistry
Result: A2
ACS Barker

Goh Shieh Yeow
Additional Mathematics
Result: A2
ACS Barker

Ernest Lee
Chemistry
Result: A2
Nan Hua High


Nabilah Bte Raub
Additional Mathematics
Result: A1
Henderson Secondary School

Anushree Narang
Elementary Mathematics
Result: A1
Jurong Secondary School

Nicole Lee Suet Kay
Elementary Mathematics
Result: A1
Singapore Chinese Girls’ School


Ashley Ang
Additional Mathematics
Result: A1
Kuo Chuan Presbyterian Secondary School

Nicole Lee Suet Kay
Additional Mathematics
Result: A1
Singapore Chinese Girls’ School

Darryl Chua Siyang
Additional Mathematics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Independent)


Lucian Taft Kimbrell
Elementary Mathematics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Darryl Chua Siyang
Additional Mathematics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Independent)

Marie Chng
Elementary Mathematics
Result: A2
CHIJ St Theresa’s Convent (Sec)


Daphne Toh
Additional Mathematics
Result: A2
Methodist Girls’ School (Secondary)

Kimberly Chua Wen Fang
Chemistry
Result: A2
Nan Hua High School

Carine Goh
Additional Mathematics
Result: A1
St Nicholas Girls’ School


Santhya Valluvar
Additional Mathematics
Result: A1
Cedar Girls’ Secondary School

Ong Sheng Yang
Additional Mathematics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Independent)

Aaron Tan Jia Xuan
Elementary Mathematics
Result: A1
Anglican High School


Ong Yi Xiong
Elementary Mathematics
Result: A1
Chung Cheng High School

Aaron Siow
Pure Chemistry
Result: A2
Anglo-Chinese School (Independent)

Chow Yan Ping
Elementary Mathematics
Result: A2
Holy Innocents’ High School


Nicole Lim Min
Pure Chemistry
Result: A2
Tanjong Katong Girls’ School (Sec)

Sharmaine Soh Jina Xuan
Combined Science (Physics & Chemistry)
Result: A2
Beatty Secondary School

Carissa Chen
Elementary Mathematics
Result: A2
St Nicholas Girls’ School


Elizabeth Chee
Pure Physics
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School

Randy Ng Qing Yu
Pure Physics
Result: A2
Maris Stella High School

Bianca Woon
Pure Chemistry
Result: A2
Kuo Chuan Presbyterian Secondary School


Clarissa Chen Rui-Min
Elementary Mathematics
Result: A2
Tanjong Katong Girls’ School (Sec)

Nikki Pang
Elementary Mathematics
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School

Sherman Teo
Elementary Mathematics
Result: A2
Clementi Town Secondary School


Laura Tan
Elementary Mathematics
Result: A1
Singapore Chinese Girls’ School

Timothy Stuart
Elementary Mathematics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Elizabeth Yew
Elementary Mathematics
Result: A1
Methodist Girls’ School (Secondary)


Matthew Low
Elementary Mathematics
Result: A1
St Joseph’s Institution

Yi Jun Mock
Elementary Mathematics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Independent)

Laura Tan
Additional Mathematics
Result: A1
Singapore Chinese Girls’ School


Simin Yap
Additional Mathematics
Result: A1
Choa Chu Kang Secondary School

Ayshah Chan
Additional Mathematics
Result: A2
Nan Hua High School

Duong Nguyen
Chemistry
Result: A2
Tanglin Secondary School


Justin William Chan
Additional Mathematics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Rachel Chee
Additional Mathematics
Result: A2
De Yi Secondary School

Ayshah Chan
Chemistry
Result: A2
Nan Hua High School


Duong Nguyen
Physics
Result: A2
Tanglin Secondary School

Justin William Chan
Chemistry
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Ryan Lock
Elementary Mathematics
Result: A2
Kent Ridge Secondary School


Audrey Lee Ern
Biology
Result: A2
St Margaret’s Secondary School

Daryl Eng
Physics
Result: A2
Fairfield Methodist School (Secondary)

Jun Xiang Ong
Chemistry
Result: A2
Tanjong Katong Secondary School


Ong Hui Jing
Physics
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School

Lim Ho Kiat Joel
Chemistry
Result: A1
Anglo-Chinese School (Barker)

Koh Han Xuan Emily
Additional Mathematics
Result: A1
St Margaret’s Secondary School


Chong Yen Ling Kimberly
Chemistry
Result: A1
Methodist Girls Secondary School

Wong Rachael
Additional Mathematics
Result: A1
St Nicholas Girls’ School

Phang Jia En Christine
Additional Mathematics
Result: A2
Methodist Girls Secondary School


Yoong Benjamin
Elementary Mathematcs
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker)

Kwong Samantha
Additional Mathematics
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School

Poh Shi Qi Valerie
Chemistry
Result: A2
Crescent Girls’ School


Chen Jeff
Chemistry
Result: A2
St Patrick’s Secondary School

Jeremy Chua
Chemistry
Result: A2
Swiss Cottage Sec

Ashley Ang
Physics
Result: A1
Kuo Chuan Presbyterian Secondary School


Nicole Lee Suet Kay
Chemistry
Result: A1
Singapore Chinese Girls’ School

Ashley Ang
Chemistry
Result: A1
Kuo Chuan Presbyterian Secondary School

Sebastian Goh
Elementary Mathematics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Barker Road)


Audrey Sarah Tan
Additional Mathematics
Result: A1
St Nicholas Girls’ School

Sebastian Goh
Additional Mathematics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Felicia Tan Pei En
Additional Mathematics
Result: A2
Queensway Secondary School


Sebastian Goh
Physics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Forbes Darius Liman
Chemistry
Result: A2
Anglo-Chinese School (Independent)

Wilfred Tan Xin Wei
Biology
Result: A2
Holy Innocents’ High School


Er Wen Jin
Chemistry
Result: A2
Chung Cheng High School (Main)

Nabilah Bte Raub
Elementary Mathematics
Result: A2
Henderson Secondary School

Ng Zhi Jan
Pure Physics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Barker Road)


Benita Leong Yern Ee
Elementary Mathematics
Result: A1
CHIJ Secondary (Toa Payoh)

Randy Ng Qing Yu
Pure Chemistry
Result: A1
Maris Stella High School

Carine Goh
Elementary Mathematics
Result: A1
St Nicholas Girls’ School


Santhya Valluvar
Elementary Mathematics
Result: A1
Cedar Girls’ Secondary School

Carine Goh
Pure Biology
Result: A2
St Nicholas Girls’ School

Edmund Ng Choon Eng
Pure Physics
Result: A2
Chua Chu Kang Secondary School


Ong Yi Xiong
Additional Mathematics
Result: A2
Chung Cheng High School

Sun Han
Pure Chemistry
Result: A2
Maris Stella High School

Charlene Ho
Pure Chemistry
Result: A2
Saint Nicholas Girls’ School


Jefri Tan
Elementary Mathematics
Result: A2
Anderson Secondary School

Royce Tan
Pure Chemistry
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Chang Wei Ling
Additional Mathematics
Result: A2
Queensway Secondary School


Ivan Wu Kai Wen
Additional Mathematics
Result: A2
Maris Stella High School

Randy Ng Qing Yu
Additional Mathematics
Result: A2
Maris Stella High School

Elizabeth Yew
Additional Mathematics
Result: A1
Methodist Girls’ School (Secondary)


Matthew Low
Additional Mathematics
Result: A1
St Joseph’s Institution

Yi Jun Mock
Additional Mathematics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Independent)

Jerome Co
Biology
Result: A1
St Joseph’s Institution


Ryan Lock
Science (Phy & Chem)
Result: A1
Kent Ridge Secondary School

Ayshah Chan
Biology
Result: A1
Nan Hua High School

Laura Tan
Physics
Result: A1
Hwa Chong Institution


Wei Qin Chang
Physics
Result: A1
Nanyang Girls High School

Breyl Ng
Elementary Mathematics
Result: A2
Gan Eng Seng Secondary School

Felicia Chan
Chemistry
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School


Kwa Zhi Poh
Additional Mathematics
Result: A2
Yuhua Secondary School

Tan Kein Shuen
Elementary Mathematics
Result: A2
School of Science and Technology

Bryann Poon
Physics
Result: A2
Tanglin Secondary School


Gordon Koh
Additional Mathematics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Kwa Zhi Poh
Elementary Mathematics
Result: A2
Yuhua Secondary School

Timothy Stuart
Additional Mathematics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)


Breyl Ng
Additional Mathematics
Result: A2
Gan Eng Seng Secondary School

Felicia Chan
Biology
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School

Kaitlin Tan
Elementary Mathematics
Result: A2
St Margaret’s Secondary School


Tan Kein Shuen
Additional Mathematics
Result: A2
School of Science and Technology

Kong Clara
Additional Mathematics
Result: A1
CHIJ Secondary (Toa Payoh)

Ang Zheng Hui Michael
Additional Mathematics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Barker)


Lim Jing Kai
Additional Mathematics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Independent)

Yau Zong Lin Joshua
Additional Mathematics
Result: A1
Peirce Secondary School

Gunawan Nicole
Additional Mathematics
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School


Teo Si Jian Ivan
Physics
Result: A2
Bukit Batok Secondary School

Koh Han Xuan Emily
Biology
Result: A2
St Margaret’s Secondary School

Teng Sheryel
Elementary Mathematcs
Result: A2
Methodist Girls Secondary School


Jeremy Chua
Physics
Result: A2
Swiss Cottage Sec

Xavier Chew
Physics
Result: A2
ACS Barker

Lim Ping Rong
Chemistry
Result: A1
Chung Cheng High School (Main)


Titus Chng Cheok Rui
Additional Mathematics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Independent)

Loh Zi Ying
Additional Mathematics
Result: A1
Crescent Girls’ School

Wong Kai Ler
Physics
Result: A1
Queenstown Secondary School


Mica Yap
Chemistry
Result: A1
Chung Cheng High School (Main)

Angela Goh Sze Hui
Chemistry
Result: A2
Yuan Ching Secondary School

Goh Ping Teng
Additional Mathematics
Result: A2
New Town Secondary School


Anushree Narang
Additional Mathematics
Result: A2
Jurong Secondary School

Jezerene Tay Jing Shi
Chemistry
Result: A2
CHIJ St. Theresa’s Convent (Sec)

Angela Goh Sze Hui
Physics
Result: A2
Yuan Ching Secondary School


Goh Ping Teng
Elementary Mathematics
Result: A2
New Town Secondary School

Alston Lim Khian Heng
Pure Physics
Result: A1
Tanjong Katong Secondary School

Pok Ruey Jye Darren
Pure Chemistry
Result: A1
Maris Stella High School


Natalie Tan
Elementary Mathematics
Result: A1
Singapore Chinese Girls’ School

Wong Xue Min
Pure Biology
Result: A1
Chung Cheng High School

Natalie Tan
Additional Mathematics
Result: A1
Singapore Chinese Girls’ School


Zhe Kang Lim
Additional Mathematics
Result: A1
Tanjong Katong Secondary School

Chang Wei Ling
Pure Chemistry
Result: A2
Queensway Secondary School

Ivan Wu Kai Wen
Pure Chemistry
Result: A2
Maris Stella High School


Royce Tan
Pure Physics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Alston Lim Khian Heng
Additional Mathematics
Result: A2
Tanjong Katong Secondary School

Chua Yi Jie
Pure Chemistry
Result: A2
Nan Hua High School


Nicolette Lee
Elementary Mathematics
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School

Sherman Teo
Elementary Mathematics
Result: A2
Clementi Town Secondary School

Ching Seow Wei Christopher
Pure Chemistry
Result: A2
St. Gabriel’s Secondary School


Nicholas Matthew Goh
Additional Mathematics
Result: A2
Maris Stella High School

Ryan Wong
Combined Science (Physics & Chemistry)
Result: A2
Fairfield Methodist School (Secondary)

Gong Zhuang Ming
Elementary Mathematics
Result: A1
Anderson Secondary School


Ong Hui Jing
Additional Mathematics
Result: A1
Singapore Chinese Girls’ School

Aw Hui Yun
Additional Mathematics
Result: A1
Tanjong Katong Girls’ School

Laura Tan
Physics
Result: A1
Singapore Chinese Girls’ School


Walter Cheong
Additional Mathematics
Result: A1
Anglo-Chinese School (Independent)

Gong Zhuang Ming
Additional Mathematics
Result: A1
Anderson Secondary School

Niloy Sheikh
Additional Mathematics
Result: A1
School of Science and Technology


Alesiter Law
Elementary Mathematics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)

Darren Lee Yao Yang
Additional Mathematics
Result: A2
St Gabriel’s Secondary School

Jerome Co
Elementary Mathematics
Result: A2
St Joseph’s Institution


Matthew Low
Physics
Result: A2
St Joseph’s Institution

Ananya Agarwal
Chemistry
Result: A2
Bartley Secondary School

Daryl Eng
Chemistry
Result: A2
Fairfield Methodist School (Secondary)


Jin Hao Lee
Additional Mathematics
Result: A2
St Gabriel’s Secondary School

Ong Hui Jing
Chemistry
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School

Alesiter Law
Additional Mathematics
Result: A2
Anglo-Chinese School (Barker Road)


Claire Ang Xin Yi
Additional Mathematics
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School

Jerome Co
Chemistry
Result: A2
St Joseph’s Institution

Laura Tan
Chemistry
Result: A2
Singapore Chinese Girls’ School


Wong Rachael
Physics
Result: A1
St Nicholas Girls’ School

Kong Clara
Elementary Mathematcs
Result: A1
CHIJ Secondary (Toa Payoh)

Ang Zheng Hui Michael
Chemistry
Result: A1
Anglo-Chinese School (Barker)


Teo Si Jian Ivan
Chemistry
Result: A2
Bukit Batok Secondary School

Hau De Yu
Elementary Mathematcs
Result: A2
St Andrews’ Secondary School

Chong Yen Ling Kimberly
Additional Mathematics
Result: A2
Methodist Girls Secondary School


Siswandjo Patricia
Chemistry
Result: A2
Assumption English School

Hau De Yu
Additional Mathematics
Result: A2
St Andrews’ Secondary School

Santhya Valluvar
Mathematics
Result: A
Hwa Chong institution

Elizabeth Yew
Mathematics
Result: A
Catholic Junior College

Kevyn Yong
Physics
Result: A
Hwa Chong Institution


Soh Qi Xu
Mathematics
Result: A
Raffles Institution

Farah Nur Izzah Bte Muhammad Segar
Physics
Result: A
National Junior College

Kevyn Yong
Chemistry
Result: A
Hwa Chong Institution


Jolene Ngo Xin Yi
Chemistry
Result: A
National Junior College

Kaitlin Tan Hui Ling
Mathematics
Result: A
Pioneer Junior College

Megan Sonali Lourdesamy
Biology
Result: A
Raffles Institution

 

Ong Hui Jing
Mathematics
Result: A
Victoria Junior College

Stephanie Ng
Physics
Result: A
Victoria Junior College

Denyse Ang Zhi Min
Mathematics
Result: A
Victoria Junior College

Lim Wan Tian
Mathematics
Result: A
River Valley High School

Aw Khai Sheng
Mathematics
Result: A
Raffles Junior College

Cheah Hui Shi Grace
Mathematics
Result: A
Anglo-Chinese Junior College

Chua Li Ting Emily
Mathematics
Result: A
National Junior College

Gan Rui Xian Tiffany
Mathematics
Result: A
Raffles Institution

Lee Zheng Hao Lester
Mathematics
Result: A
Raffles Institution

Teng Bao Zhing
Mathematics
Result: A
Raffles Institution

Teoh Kang Ting Constance
Mathematics
Result: A
Raffles Institution


Ong Hui Jing
Physics
Result: A
Victoria Junior College

Tan Jia Miin
Chemistry
Result: A
Temasek Junior College

Ding Yao Wan
Mathematics
Result: A
Catholic Junior College

Lee Yu Teng
Mathematics
Result: A
Raffles Institution

Lydia Tan
Mathematics
Result: A
National Junior College

Chua Dawn
Mathematics
Result: A
National Junior College

Dawn Chua
Chemistry
Result: A
National Junior College

Hao Ding
Mathematics
Result: A
Raffles Institution

Loo Jia Ming Vincent
Mathematics
Result: A
Pioneer Junior College

Teo Hui Xin Clara
Mathematics
Result: A
Hwa Chong Institution

Yan Chongxi
Chemistry
Result: A
National Junior College


Ong Hui Jing
Chemistry
Result: A
Victoria Junior College

Zi Hui Lie
Physics
Result: A
Victoria Junior College

Georges Christophe Ip
Mathematics
Result: A
Raffles Institution

Alika Leong
Mathematics
Result: A
Serangoon Junior College

Cheah Hui Shi Grace
Chemistry
Result: A
Anglo-Chinese Junior College

Chua Li Ting Emily
Chemistry
Result: A
National Junior College

Er Shu Qin
Mathematics
Result: A
Raffles Institution

Koh Shu Qi Amanda
Mathematics
Result: A
Anglo-Chinese Junior College

Mak Li Yun
Mathematics
Result: A
Anglo-Chinese Junior College

Teoh Kang Ting Constance
Chemistry
Result: A
Raffles Institution